nedeľa 10. júla 2016
         Povrchová akcia - Lomová stena nad jazerom 
          9 júl - sobota

            Spodná časť systému Udavačky......
             V sobotu sme sa stretli s priateľmi zo Zakamenného v sonde Oravských drakov pod Udavačkou......
             Bolo veterno a polojasno s teplotamo okolo 20 stupňov......
             V sonde sa merala teplota. V užine smerujúcej k Ľudmile sme namerali teplotu 7,4 stupňa
             Prieskum inšpekčnou kamerou..... Z užiny vanie silný pulzný prievan. Dovidieť ďalej.
             Kedy sa tu pretlčieme?
             Rozbíjanie bloku ktorý zavadzal na dne v ďalšom čistení sondy.....
            Teplomer v poruche s ktorej vanie intenzávny prievan
              Letná idilka na jazere.....
             Blok sme rozobrali a vyhodili zo sondy.....
            Les za lomovou stenou skrýva jazvečiu noru ktorá nasáva vzduch..... Pustili sme sa tu teda do práce.....
             Ako to bolo vidieť cez mobil......
             Porucha smeruje k priestorom, ktoré sú hôbšie ako priestory v Ľudmile.....
            Porucha klesá do hĺbky viac ako 4 m.....
             Je to vtáčie krídlo.....?
             Dolu je vidieť volavku ktorú tam musela zavliesť líška...... Jozef ako odborník na vtáctvo si tým je istý.
              Priestor za poruchou....
            Dal som ako bodku za fotoreportážou túto fotografiu netušiac aká je príznačná pre túto dobu. Čierne mračná
            sa nad nami sťahujú stále viac a viac..... netušil som že to bude prichádzať tak rýchlo...

Nová éra genetického inženýrství: Vakcíny budou měnit lidskou DNA. Kdo zastaví farmaceutické korporace? Starověké chiméry ožívají. Výroba poslušných bytostí: Zde končí veškerá legrace

14. 7. 2016
Tisk článku
Miro Lisál popisuje krajně znepokojivé novinky na poli genetického inženýrství, které mají sloužit ziskům farmaceutických společností a především manipulaci s celou lidskou populací
Očkování bude v blízké budoucnosti nabývat stále obludnejších rozměrů - novodobí Frankensteinové se již nezastaví před ničím. V únoru loňského roku tým vědců z americké soukromé neziskové organizace The Scripps Research Institute (TSRI), která se zabývá výzkumem imunologie, molekulární a buněčné biologie, uvedl, že vyvinul syntetický gen, který by měl lidi chránit před několika nemocemi, jakými jsou například virus HIV, ebola, malárie, hepatitida nebo i chřipka. Nově vytvořený syntetický gen by měl v blízké budoucnosti dokázat ochránit lidi takovým způsobem, že jim změní genetickou výbavu.

Očkování nahradí genetická manipulace

Hlavní imunolog TSRI a jeden z hlavních autorů této studie doktor Michael Farzan věří, že nová technika poskytne lidské populaci dlouhodobou ochranu před nemocemi, protože "běžné" vakcíny selhávají. Imunoprofylaxe přenosem genu (IGT), tedy podávání vakcín se syntetickým genem, již vědci experimentálně vyzkoušeli na opicích. IGT vakcína je zcela odlišná od způsobu běžného (dosavadního) očkování - je to forma genové terapie. Vědci izolovali geny, které produkují silné protilátky proti některým chorobám, pak syntetizují umělé verze genů, do nichž vložili viry, a ty pak aplikují do svalu.
A jak to má fungovat? Viry napadnou buňky a zároveň i DNA, která je uvnitř buňky. Syntetický gen se ihned zabuduje do DNA hostitelské buňky. To znamená, že syntetické geny mění DNA přijímající neboli původní buňky, modifikují její genetickou stavbu, čímž vzniká trvalá změna.
Americký biolog doktor David Baltimore, nositel Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství, říká, že někteří lidé si myslí, že vakcinační strategie, která změní vlastní DNA, je velmi nebezpečná - i přesto, že se dá zabránit smrtelné nemoci. Přemýšlel doktor Baltimore i nad tím, že zde jde o nebezpečné zahrávání si s přírodou?

Čtěte ZDE: Znamení šelmy pro každého z nás: RFID čip. Soukromí již brzy přestane zcela existovat. Víme, co jíš, co si oblékáš, co čteš, kam jdeš. Můžeme tě dokonce vypnout. Orwellův svět se stane skutečností. Toto není sci-fi!

Povinné očkování

Vlády po celém světě, mají uzákoněno povinné očkování proti různým nemocem. Mnohde platí, že pokud rodič odmítne povinné očkování svého dítěte, hrozí mu pokuta či šikana ze strany různých institucí. Jak to však bude v blízké budoucnosti už s dospělými lidmi, kteří se odmítnou dát očkovat proti současným civilizačním chorobám vakcínami se syntetickými geny?
Ve všech státech USA je také očkování povinné, odmítnout ho mohou pouze lidé ze Západní Virginie a Mississippi, a to z náboženských důvodů. Neočkované děti zde však prožívají doslova peklo, protože jim americká vláda upírá mnoho výhod a neustále je pro to šikanuje. Mají problém dostat se na vybranou školu, do knihoven i na přednášky, získat řidičský průkaz. Jejich rodiče přicházejí o zaměstnání a s obtížemi si nacházejí nové. I taková je americká demokracie v praxi. Zažijeme tuto "svobodu" i u nás?
Zvrácenost vakcín IGT je v tom, že tyto vakcíny budou ideálními nosiči pro všechny druhy genů, které by mohly být trvale zabudovány do lidské DNA. Pod rouškou prevence civilizačních chorob však mohou IGT vakcíny zakrýt skutečný záměr. Hrozí zde, že vakcíny se syntetickými geny, které by byly později aplikovány stovkám milionů lidí po celém světě, by tak mohly doslova vytvořit nový lidský druh s natrvalo změněnou DNA!

Namísto nespokojených lidí oddaní roboti

Dnes stačí jedna jediná buňka novorozeného dítěte, ze které se dá odhadnout, kdy a jakými nemocemi bude trpět, zda se stane spisovatelem, učitelem, vědcem, psychopatem nebo obyčejným otrokem systému, dokonce se z ní dá vyčíst, kdy přibližně zemře. Molekulární biologové, biochemici a další vědci tak mají i díky těmto genetickým vakcínám otevřená dvířka do lidské DNA, kterými pokud vejdou, dokáží manipulovat jednotlivými geny. V čí prospěch to bude? Ve prospěch obyčejného člověka nebo ve prospěch těch, kteří se snaží lidstvem manipulovat tak, aby z toho měli co největší zisk a samozřejmě moc?
Pokud mají v současnosti genetičtí inženýři takové znalosti, bez problémů mohou v brzké budoucnosti udělat z neposlušných lidí poslušné, závislé na systému, ale také, jak se chlubí vědci z TSRI, vytvořit silnější, zdravější a inteligentní lidi. Otázkou však je, kdo získá dlouhodobé zdraví, případně až nesmrtelnost? Budou to obyčejní lidé nebo jen ti vyvolení? Odpověď není až tak těžká, když si uvědomíme, jak dnešní medicína lidi dlouhodobě léčí, ale neuzdravuje, jen udržuje v podstatné části života lidi závislé na lécích, které farmaceutickým korporacím přinášejí obrovské zisky.

Čtěte ZDE: Šlechtitelský horor dneška: Pěstování lidských orgánů v prasatech! Nástup lidsko-zvířecích hybridů. Existuje buněčná paměť? Dívka popsala vraždu, kterou nemohla vidět. Je srdce jen svalem pumpujícím krev?

Farmaceutické molochy

Výrobu očkovacích látek má v současnosti v rukou 5 farmaceutických konglomerátů: američtí Merck a Pfizer, francouzský Sanofi, GlaxoSmithKline z Velké Británie a švýcarský Novartis. Spolu ovládají více než 70 % trhu s vakcínami a nepochybně se jim v budoucnu dostanou do rukou i vakcíny se syntetickými geny IGT, které budou povinně za pomoci jednotlivých vlád protlačovat mezi lidi.
A tady už půjde o úplně něco jiného, nejen o zisk z očkování, ale i o zisk z manipulace. Není přece cílem elit změna lidského myšlení a pozvolné zkrocení celého lidstva na poslušné nemyslící roboty? Dlouhodobé zdraví získají jen ti vyvolení - ti, kterým již nejde o peníze, protože jich mají tolik, že je neumí ani spočítat. Jim jde jen o moc, o moc nad lidmi, které chtějí neustále ovládat a dělat z nich své otroky. Bez těch by totiž ani oni nebyli.

Vědci si hrají na Boha

S genetickým inženýrstvím se však dá jít ještě dál. Stačí si trochu pohrát s geny a z vyvolených lidí se mohou stát například géniové, kteří budou "měnit" svět, nebo vzniknou poslušní zabijáci, či diktátoři, kteří dokáží manipulovat davy. Budou to však ještě lidé?
Předpokládá se, že do roku 2050 bude hlavním odvětvím medicíny právě genetika, pomocí které se budou genetičtí inženýři snažit předělat celou přírodu zkombinováním genů různých druhů živočichů i rostlin. Také se údajně očekává, že díky počítačovým modelům vědci porozumí mechanismu, který oživuje bytosti. A k vytvoření umělého života v laboratořích bude zbývat již jen krok. A co potom? Vzniknou nová monstra, která budou složena z těl několika druhů zvířat a lidí? Starověké civilizace nazývaly taková monstra chiméry, a věřily, že skutečně obývaly naši planetu Zemi. Kdo je tehdy vytvořil? Byly to civilizace před námi, které zanikly právě z toho důvodu, že si zahrávaly s přírodou?

Čtěte ZDE: Medicínská mafie: Proč nám autority stále doporučují očkování? Odvážný lékař promluvil. Když neříkáte, co chtějí, prostě vás vyhodí. Studenti, profesoři a programované mozky. I průměrný laik dnes zná fakta lépe

Farmaceutická medicína

Je všeobecně známo, že farmaceutické firmy finančně podporují lékaře po celém světě. Jen na Slovensku (autor je slovenský spolupracovník PP – pozn. red.) v roce 2015 zaplatili lékařům více než 20 milionů eur. Z tohoto finančního balíčku šly prostředky nejen na výzkum a vývoj, ale také na náklady spojené s cestováním na "vzdělávací" kongresy, jinými slovy na farmaceutickou propagandu. Někteří lékaři o tom vůbec nechtějí mluvit, jiní se k tomu veřejně přiznávají. Říkají, že si nemohou z malých platů financovat potřebné vzdělávací medicínské akce. A díky tomuto vzdělávání prý dokáží svým pacientům lépe pomoci. Je však sporné, zda to tak i skutečně je. Podle jiných lékařů, kteří promluvili, jde na těchto kongresech spíše o protlačování "farmaceutické medicíny".
Farmaceutické korporace v USA jdou ještě dál. Na odborné střední škole v Redondo Beach v Kalifornii jsou například druháci nuceni sledovat filmy s očkovací propagandou a následně správně odpovídat ve známkovaném testu. Učí farmaceutické firmy tyto studenty, ale i lékaře na jejich vzdělávacích akcích i to, že vakcíny obsahují hliník, rtuť, formaldehyd a glutaman sodný, což jsou známé neurotoxiny? Asi ne, protože to nezapadá do jejich formy a účelu vzdělávání.
Povinné očkování farmaceutické korporace přes jednotlivé státy protlačují do povědomí lidí, ale hlavně dětí, stále více. A tato propaganda mění vzorce celkového chování a myšlení ve společnosti. Není pochyb o tom, že povinné očkování poškozuje nejen naše zdraví (což už několikrát zdůraznili samotní lékaři, kteří vystoupili ze stínu farmaceutických korporací), ale hlavně naše lidská práva. Když už nyní zuří taková obrovská propaganda farmaceutických korporací s běžnými vakcínami, jaké to bude v blízké budoucnosti s vakcínami, které obsahují syntetické geny? Jak je budou farmaceutické korporace protlačovat mezi lidi, kteří o ně nebudou mít zájem?

Plošně a bez našeho vědomí

Nebudou pak farmaceutické firmy novodobé očkování aplikovat plošně, bez vědomí lidí?
Konspirace? Vůbec ne! Již dnes existují vakcíny, které se dají ex post aktivovat na bázi nanotechnologií, které vcházejí do těla přes vlasový folikul. A tady už jde o skutečnou ztrátu veškeré svobody, protože jakákoliv vakcína může být plošně zneužívána po celém světě bez vědomí lidí, kteří se mohou změnit na poslušné robotů zvráceného systému. Dokážeme se takovému něčemu vůbec bránit?
Ten kdo chce vidět, vidí, kdo chce slyšet, slyší. Ti ostatní zůstanou slepými a hluchými, dokud nebudou chtít slyšet a vidět skutečnou pravdu. Pouze pravda nás může osvobodit. Ta je však pro mnohé lidi nepříjemná a vyvolává strach. Pokud se včas nevzbudíme, čeká nás opravdu "skvělá" budoucnost.


Pomalu se dostává na veřejnost co se tajilo o teroristickém útoku v Paříži

16. 07. 2016 5:18:17
na koncertě v Bataclanu. Drželi tam též rukojmí a mučili je, vytahali jim střeva a oči jak popisují policajti kteří to vyšetřovali, a dodávají že ti se na místě poblili, člověk by se také poblil z toho jak se šetrně opatruje
národ aby se nějak neznepokojil nad takovou krutostí. A lidé si celou dobu mysleli že to ti chudáci měli aspoň rychle za sebou, kulka a pak smrt. Že se jen střílelo. Bohužel si mnozí užili před smrtí své. Vytahané vnitřnosti, oči, uřezaná varlata, poté je vrazili obětem do úst. Pár lidí mělo uříznutou hlavu. To vysvětluje proč některá těla nebyla vydána rodinám. Svědectví podává francouzská policie. Pochopitelně se prokurátor snaží jejich svědectví znevážit, prý se nenašly žádné kudly. Asi je tam zapoměli nechat, aby nebylo pochyb.
To se neudálo někde v chalifátu, tam daleko, tam kam Evropan jít nemusí. To se událo ve Francii. A chtělo se to pro dobro všech ututlat. Co se ještě lidé dozví?
ZDROJE
http://www.foxnews.com/world/2016/07/15/french-lawmakers-told-bataclan-terrorists-tortured-disemboweled-victims.html
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3692359/French-government-suppressed-gruesome-torture-Bataclan-victims-official-inquiry-told-castrated-eyes-gouged-ISIS-killers.html
Zdroj: http://milanradek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=536746


Podivná zpráva v Kronen Zeitung

14.07.2016 23:40
popolvár
Dnes v rakúskych Kronen Zeitung správa na celú stranu o bunkri pre celú vládu a starostu Viedne plus pre ľudí, ktorí sú na tajnom zozname, pre prípad vojny alebo iných závažných udalostí… Nikto iný nemá šancu sa tam dostať, ani členovia parlamentu a tobôž bežní ľudia… Holoto, staraj sa o seba, o nás ste sa už postarali.
Zaujímavé načasovanie, vzhľadom na viackrát tu vyslovený názor, že sa niečo závažné chystá…
 Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/podivna-zprava-v-kronen-zeitung/

Hlavní čaroděj Iluminátů říkal: „My kontrolujeme Islám a použijeme ho ke zničení Západu“

 https://www.youtube.com/watch?v=6J5d5bMiwvY

 


Kdo seje vítr, sklízí bouři

15.7.2016 Pamatujete si na usměvavou, prosluněnou pohodu vyzařující z filmu Četník ze Saint Tropez? Ten film byl natočen v roce 1964 a i když se odehrává v Saint Tropez vzdáleném 120 km od Nice, část byla také točená v Nice. Dnes vypadá Nice úplně jinak. Zvlášť po poslední noci. Kdosi v kamionu úmyslně vjel do davu lidí oslavující dobytí Bastily. Následek: přes osmdesát mrtvých. Je to další masakr v kdysi bezpečné zemi v kdysi bezpečné Evropě.
Následuje už dobře známé divadlo, herci znají svůj part díky častým reprízám. Noviny přinesly palcové titulky, videa z místa neštěstí, majitel médií si tajně mnou ruce, to zase bude sledovanost. Na promenádě, kde došlo k masakru, se už objevují svíčky, plyšoví medvídci a vzkazy vyděšené veřejnosti. Předpokládám, že podobné improvizované pomníčky se budou objevovat v mnoha městech Evropy. Nic jiného už nedokážeme vymyslet. A politici, jako obvykle, vyjadřují hluboké znepokojení, odsouzení, znechucení, lze očekávat zvýšení bezpečnostních opatření, pokud to ještě vůbec je možné. Hollande už ohlásil prodloužení výjimečného stavu. Hm, proč? Copak se to nestalo v aktivním výjimečném stavu? A jak tomu ten stav zabránil?
Impotence, nekompetentnost, bezradnost, přizdisráčství a neuvěřitelná neschopnost vládnoucích kruhů je už dávno za hranou snesitelnosti. Ale upřímně řečeno ani schopný vůdce by takovým masakrům nedokázal zabránit. Žádné navýšení policejní přítomnosti, ani zdesateronásobení šmírovacích kamer, odposlechů, prohlídek by tomu nezabránily. Ti, kdo to spáchali, prokázali vynalézavost. Auto je vynikající vražedná zbraň a kamion – no ten nemá konkurenci. Jsem zvědav, jak teď budou pajduláci skákat a co budou požadovat po volání po zákazech zbraní. Dočkáme se úplného zákazu a sešrotování všech kamionů?
A zatímco politikové blekotají své obvyklé fráze slepené z předstíraného rozhořčení a volání po posílení bezpečnosti, do Evropy dál denně proudí desítky tisíc mladých, silných, ke všemu odhodlaných, nepřizpůsobivých nenávistných, agresivních mužů, mnohé Evropa „zachraňuje“ z člunů na moří jen několik kilometrů od afrických břehů, aby si nenamočili značkovou obuv a poslední mobily.
Co motivovalo řidiče kamionu k takovému činu, nevíme. A buďme si jisti, že pravdu se nikdy nedovíme. Podle novin řídil jednatřicetiletý Tunisan Mohamed Lahouaiej Bouhlel. Černoch a muslim? Pravděpodobně ano. Ale je to důležité? Já nevím. On byl jenom pěšák. Voják ve válce, kterou v roce 2001 po naaranžovaném útoku na WTC vyhlásil prezident Bush terorismu a jeho kohorta šílených řezníků současně začala profilovat, chytat, mučit a ponižovat muslimy. Divíte se muslimům, že se naštvali? Já ne. Od té doby ta „válka“ stála neskutečné peníze a jejím výsledkem je úžasný nárůst násilí, krve, produkce drog a celkově teroristických organizací.
Samozřejmě nesmíme zapomenout, že si na tom přihřály polívčičku i tajné služby, většina teroristických útoků od té doby byla v jejich režií. Možná několik z nich spáchali i skuteční teroristé, ale je to dost nepravděpodobné.
Kdo je za posledním útokem? Položme si obvyklou otázku, komu to prospělo? Ať už to zorganizoval kdokoliv, prospělo to hlavně těm, kteří potřebují vystrašené, rozhádané, rozhašené společenství lidí různých ras a náboženství, jaké existovalo v Evropě po druhé světové válce. Potřebují takovou společnost, kde se soused bude bát souseda, společnost, která se nechá ochotně šmírovat, prohlížet, sledovat na každém kroku v rámci jejich bezpečnosti. Potřebují společnost, která bude příliš soustředěná na boj mezi rasami a náboženskými směry, aby si stačila všímat zločinů páchaných těmi nahoře.
A ti nahoře? Jsem rád, že Hollande bude mít i nadále čas na svého kadeřníka, kterého daňoví poplatníci Francie platí částkou 9 895 eur měsíčně (zhruba 267 000 korun). Však on si to prezident zaslouží. Vždyť dělá tolik pro svoji zemi.

 

 

Jak Monsanto napadla, obsadila a nyní ovládá americké vládní regulátory

14.7.2016 Komentáře Témata: Genetické inženýrství 582 slov
Pokud vás někdy zajímalo, proč mají korporace tak navrch nad vládou, stačí se jen podívat na to, kdo činí všechna rozhodnutí ve Washingtonu – a co je důležitější, kde spousta těchto lidí pracovala, než jim byla dohozena pohodlná vysoká místa na vrcholu vládních agentur.
Možná byste byli překvapeni počtem hlavních poradců, šéfů personálního, soudců, komisařů a dalších, zaměstnaných v institucích jako ministerstvo spravedlnosti, Agentura pro potraviny a léky (FDA) a Agentura na ochranu životního prostředí (EPA), kdy všechny mají jednu věc společnou: tito lidé zastávali vedoucí místa v nadnárodních korporacích jako Monsanto. Graf níže ukazuje vztah otáčivých dveří mezi Monsantem a federální vládou, který trvá již desítky let. Pravděpodobně budete znát mnoho jmen na seznamu, ale je pravděpodobné, že jste netušili, že tito lidé pracovali pro Monsanto nebo prosazovali její zájmy, než se ujali klíčových mocenských pozic za peníze daňových poplatníků[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Jak konzervativní, tak liberální politici byli historicky napojeni na Monsanto

Donald Rumsfeld je jednou z nejprominentnějších postav, které vám zřejmě naskočí, protože tento bývalý ministr obrany za Geralda Forda a George W. Bushe je znám jako jeden z klíčových válečných štváčů Bushovy vlády, který pomohl prosadit po 9/11 „válku proti terorismu“. Rumsfeld byl také čirou náhodou bývalým generálním ředitelem G. D. Searle, farmaceutické společnosti, která pak sfúzovala s Monsanto.
Dalším prominentním jménem na seznamu, a pravděpodobně překvapivým, je Clarence Thomas, soudce amerického Nejvyššího soudu, kterého mnoho konzervativců uznává za jeho údajně spravedlivý postoj ke spoustě záležitostí. Thomas je bývalým právníkem Monsanto, který měl rozhodující hlas při přiřčení sporných voleb v r. 2000 Georgi W. Bushovi.
Michael Taylor, který nedávno rezignoval na své místo zástupce komisaře FDA, je dalším bývalým právníkem Monsanto, který bojoval za zájmy společnosti po sedm let. Taylor také působil jako šéf kanceláře Monsanto ve Washingtonu DC, což je zjevný konflikt zájmů, vzhledem k tomu, že cílem práce v FDA je regulovat aktivity korporací jako Monsanto.
Úplně první hlavní správce EPA, William D. Ruckelshaus, je další námezdní děvkou Monsanta, kde působil v představenstvu. Ruckelshaus, který byl jmenován v r. 1970, se později stal výkonným ředitelem FBI, a dokonce zastával místo náměstka amerického vrchního státního zástupce.
EPA, jak pravděpodobně již víte, je pověstná laxností při regulování chemikálií vyráběných velkými korporacemi, a nyní víte proč – od počátku byla tato agentura řízena operativci Monsanta, kteří protlačovali zcela jinou agendu, než ochranu životního prostředí.
K dalším klíčovým jménům patří: * Michael Kantor, právník Monsanto a člen představenstva, který byl šéfem kampaně Clinton-Gore v r. 1992, v letech 1993-1996 americkým obchodním zástupcem a v letech 1996-1997 americkým ministrem obchodu. * Margaret Miller, přední vědkyně Monsanto, která dohlížela na schválení geneticky upraveného růstového hormonu rBGH ke komerčnímu použití, i přes neexistenci důkazů o jeho bezpečnosti, a v r. 1991 byla jmenována zástupkyní ředitele FDA.
* Islam Saddiqui, bývalý vice-prezident CropLife America – pobočky Monsanto – který byl později jmenován hlavním zemědělským vyjednavačem Úřadu amerického obchodního zástupce.
* Anne Veneman, bývalá členka představenstva biotechnologické dceřiné společnosti Monsanto „Calgene“, která byla v r. 2001 jmenována šéfkou amerického ministerstva zemědělství.
* Rufus Yerxa, bývalý vrchní rada Monsanto, který byl v r. 1993 jmenován americkým zástupcem ve WTO.
* Richard J. Mahoney, bývalý generální ředitel Monsanto po 14 let, který působil jako ředitel obchodních rad americké, sovětské, japonské a korejské, a byl rovněž členem amerického vládního výboru pro obchodní politiku.
How Monsanto Invaded, Occupied and now CONTROLS Government Regulators vyšel 12. července 2016 na Global Research. Překlad v ceně 258 Kč Zvědavec.

 

Komentár Eduarda Chmelára:                                                   Chcem sa vyjadriť k šialenstvu posledných dní

13. března 2015 v 19:59 | Warfare |  Úvahy a komentáre
Trochu som si pokazil krásny víkend, lebo pobyt v milovanej prírode som
prerušil tým, že som prijal pozvanie do dnešnej relácie TA3 V Politike (diskusia
o ukrajinskej kríze, v ktorej budem účinkovať v tradičnej presilovkovej formácii
s Alexandrom Dulebom a Ivom Samsonom sa začne cca o 11.45 hod., ale ja na
vašom mieste by som strávil pekný deň s rodinou a pozrel si reprízu o 20.00
hod.). Ale ešte skôr, kým dorazím do Bratislavy, chcem sa vyjadriť k šialenstvu
posledných dní, ktoré v tejto spoločnosti nadobúda nebezpečné rozmery.

Pred pár týždňami som povedal, že Slovensko nerozdelilo referendum, iba
obnažilo niečo, čo v nás drieme dlhšie. To niečo prepuklo teraz v sporoch
o ukrajinský konflikt v plnej sile a ja sa obávam, že je to predzvesť niečoho,
čo už nie je len ďalšou etapou studenej občianskej vojny, ale nástupu
psychotickej diktatúry sprevádzanej paranoidným myslením.

Už dlhší čas pozorujem - a žiaľ, aj medzi ľuďmi, ktorých som považoval ak
nie za inteligentných, tak aspoň za príčetných - stratu elementárneho
zmyslu pre toleranciu, rešpekt k odlišným názorom, kritické myslenie, a
tým aj schopnosť racionálneho dialógu. Desivé je, že sa to šíri aj medzi
ľuďmi, ktorí sa doteraz prezentovali ako odporcovia konšpiratívneho
myslenia a nenávistného diskurzu, ale zdá sa, že tieto praktiky sú schopní
odmietať len voči tým, s ktorými nesúhlasia. Keď analyzujete ducha päť-
desiatych rokov minulého storočia - ktorý mal na východe podobu komunis-
tického teroru a na západe mccarthizmu, no obe tieto šialené koncepcie
spájala globálna paranoja - nemôžete si nevšimnúť, kde to vzniklo: vo vôli
rozdrviť intelektuálov odlišných názorov a zmeniť oponentov na nepriateľov.
"Vyžadovať úplnú lojalitu znamená načrtávať program autoritatívnej
spoločnosti," pripomína Alan Barth.

Pred týždňom sa v denníku N objavil článok, ktorý mi doslova vyrazil dych.
Redaktor v ňom tvrdil, že sme vo vojne, snažíme sa poraziť nepriateľa a
nepriateľov by sme nemali púšťať do našich médií. Článok odmietol "rôzne
názory" na ukrajinský konflikt a označil ich ako nepriateľské. Ak by to nebolo
dostatočne jasné, denník N na inom mieste pokračuje: "Nám dnes príde
nevkusné ho zaradiť do kolónky verejný nepriateľ. Ibaže Ján Čarnogurský
ním je." Od čias pádu komunistického režimu som nezažil takéto nehorázne
kádrovanie ľudí a ak sa to robí v médiách, treba biť na poplach. Takíto ľudia
liberalizmus a demokraciu iba predstierajú a práve z ich pokrytectva čerpajú
silu neofašisti. Toto nie sú ojedinelé prípady a ja dnes spomeniem len jeden.

Spisovateľ Michal Hvorecký sa na svojej FB stránke pustil do signatárov
otvoreného listu prezidentovi Kiskovi, v ktorom ho žiadajú, aby sa zúčastnil
na oslavách Dňa víťazstva nad fašizmom. Ich odlišné postoje kádruje už
tradične hystericky, kazateľsky, bez štipky rešpektu, ale dopúšťa sa pritom
aj niekoľkých faulov, na ktoré musím reagovať. Hvorecký mi odkazuje, že
by sa hanbil, keby bol na jednom zozname s Jánom Čarnogurským, ktorého
považuje za "jedného z najväčších klamárov na Slovensku". S Jánom Čarno-
gurským sa dá vždy vášnivo nesúhlasiť, často sa mýli, ale jedno môžem povedať
s istotou: nikdy som ho nevidel - na rozdiel od Michala Hvoreckého - bezchara-
ktérne klamať.

Rozčúlený Hvorecký hovorí o "smršti klamstiev, aké ľudské vedomie ešte nezažilo",
ale sám sa ich dopúšťa, keď označuje signatárov za "kádre zo starých štruktúr" a
"obhajcov pokračovania sovietskeho systému moci v podobe oligarchického mafián-
skeho kapitalizmu". Ponechajme teraz bokom jeho hysterické ziapanie na ľudí,
ktorých veľká väčšina urobila pre slovenskú kultúru výrazne viac ako on sám. To,
že Michal Hvorecký stratil v poslednom období elementárnu úctu k ľuďom, ktorí
si myslia niečo iné ako on, je všeobecne známe. Ale ak píše o vymývaní mozgov,
tak musí vedieť, že to robí sám s rutinou majstra, a navyše mimoriadne zákerným
spôsobom, lebo sa mi nechce veriť, že by mal problém čítania s pochopením.
Neviem, či Hvorecký vôbec tuší, kto "oligarchický mafiánsky kapitalizmus" v Rusku
inštaloval, či rozumie tomu, ako si šliape po jazyku, keď to vyčíta nám a pritom sa
spojí s ľuďmi, ktorí obhajovali jedného z jeho hlavných protagonistov, Michaila
Chodorkovského, iba preto, lebo mu režim klepol po jeho zlodejských prstoch.
Hvorecký zjavne nie je schopný alebo ochotný rozlišovať medzi ľuďmi, ktorí
nechcú konfrontáciu a medzi obhajcami Putinovho režimu. Náš text mu pripomína
komunistickú propagandu, hovorí o nehoráznej nechutnosti, manipulácii, preteká
sa v emotívnosti svojich vyjadrení, ale sám pritom skĺzava na úroveň fanatika, ktorý
s vášňou zväzáka nestrpí odchýlku od línie vytýčenej Veľkým bratom.

Veď ako inak možno nazvať jeho pokrytecké bedákanie nad tisíckami mŕtvych
na Ukrajine, pri ktorých nás obviňuje, že nás nezaujímajú, hoci našou hlavnou
pohnútkou bolo, je a zostane práve zastavenie krviprelievania a zníženie napätia?
Vie vôbec, že väčšinu týchto obetí má na svedomí ukrajinská armáda, ktorá vedie
vojnu metódou spálenej zeme aj za cenu bombardovania obytných štvrtí?
Samozrejme, že to vie, iba podlo klame, podobne ako klamal pri statuse, v ktorom
tvrdil, že Putin položil kvety k pomníku sovietskych vojakov padlých pri potlačení
revolúcie z roku 1956, hoci to bola propagandistická lož, ešte aj fotografia, ktorú
umiestnil, bola z kladenia vencov pri pomníku vojakov padlých počas druhej
svetovej vojny.

Nechce sa mi venovať čas komentovaniu všetkých zlomyseľných klamstiev, ktoré
tento človek v poslednej dobe šíri o mnohých ľuďoch, dokonca aj o mŕtvych (čo
je neobyčajne nízke), ani analýze, prečo to robí a čo sa mu stalo. Poviem už len
dve poznámky. Ak sa Hvorecký nedôstojne sťažuje, že list, ktorý podpísal on, sa
nedočkal takej mediálnej odozvy ako ten náš, až mi myká kútikmi pier, ako komicky
zavádza. Ocitol sa predsa dokázateľne vo väčšom počte médií ako ten náš. To,
s čím sa nevie zmieriť, je skutočnosť, že naša iniciatíva sa stretla s oveľa väčšou
podporou medzi ľuďmi, a preto rezonuje pochopiteľne viac, preto majú ľudia ako
on potrebu závistlivo až podlo útočiť na tých, ktorí nezdieľajú jeho militantné reči.
Ja som ľudí z jeho iniciatívy nekádroval, rešpektujem životné príbehy a odlišné
názory viacerých z nich, ba dokonca niektorých z nich (ako napríklad Antona
Srholca) si vysoko vážim.

Ale keď už píše o tom, kto by sa mal za koho hanbiť, odpoviem mu jasne:
nehanbím sa za to, že našu iniciatívu podpísal aj Ján Čarnogurský. Považujem
totiž mier za najvyšší princíp, pri obrane ktorého by sa mali zjednotiť všetci
ľudia dobrej vôle. Naopak: hanbil by som sa za to, keby som bol na zozname
s ľuďmi, ktorí klamali o zbraniach hromadného ničenia v Iraku, ktorí podporovali
a niektorí dokonca dodnes obhajujú všetky zločinecké vojny od Kosova, cez
Irak až po Líbyu (a tie majú na svedomí státisíce mŕtvych), ktorí ospravedlňovali
mučenie zajatcov, ktorí sa za tieto zlyhania dodnes neospravedlnili a naopak,
kŕmia nás novou propagandou. Preto je charakteristické, že Michala Hvoreckého
a Štefana Hríba dnes nespája a nemôže spájať úcta k medzinárodnému právu či
starosť o mier na Ukrajine, ale len pudový odpor k Rusku.

Ale nezaoberajme sa už Hvoreckým. Z jeho komentárov bude prúdiť ešte veľa
žlčovitého jedu a netreba sa ním dať otráviť. Chcem vás poprosiť hlavne o jedno:
nepodľahnite davovej psychóze, odmietnite propagandistický slovník takýchto
publicistov a politikov, odmietnite tento kolektívny vírus nenávistného diskurzu.
Neživte studenú vojnu. Nedajte si vnútiť, že ľudia sa delia na prozápadných a
proruských, že sú len spojenci a nepriatelia, že lož je pravda a vojna je mier.
Svet nie je čiernobiely a veci sú zložitejšie. Zachovajte si zdravý rozum,
preverujte si informácie a nepodľahnite propagande ani z jednej strany, lebo
uprostred informačnej vojny sme uviazli v jej krížovej paľbe. Ak sa cítite so
svojimi názormi v mori mediálnej propagandy osamotený, pamätajte si, že je nás
veľa a oni sa boja nezávislého kritického myslenia. Iba trpezlivá racionálna diskusia,
vnímavý dialóg a výmena názorov s rešpektom nás môže obohatiť a posunúť naše
poznanie i riešenia našich problémov vpred. A už vôbec si nekazte vzťahy či
priateľstvá politikou. Nebláznite. Nestojí to za to. Peknú nedeľu a ženám krásny
sviatok, nech vás muži nielen ľúbia, ale aj rešpektujú.

zdroj: facebook.com/ChmelarEduard/posts/897723480259545:0

Albert Pike
Zdroj: YouTube.com
To snad ne!

Muž, který předpověděl první dvě světové války, předpověděl i třetí! Naplní se jeho děsivé proroctví?

8. 3. 2016
Muž jménem Albert Pike byl v devatenáctém století americkým právníkem, spisovatelem, vojákem a také tím, kdo předpověděl obě světové války. I když... On vlastně předpověděl tři!
Děsivou prognózu předpověděl Albert Pike již před 145 lety. Jeho dopis, který poslal italskému politikovi Giuseppemu Mazzinimu, byl datován k 15. srpnu 1871 a Pike v něm detailně vylíčil plány na tři světové války.
Podle Pika jsou tři světové války pro lidstvo nezbytné proto, aby byl nastolen Jednotný světový řád. V dopise bylo mimo jiné napsáno: „První světová válka musí být vyvolána, aby bylo Illuminátům umožněno odejmout moc ruským carům a vytvořit z této země pevnost ateistického komunismu. K podnícení této války budou použity nesrovnalosti mezi britskou a německou říší, vyvolané agenty Illuminátů. Na konci této války bude ustanoven komunismus, který poslouží k zničení ostatních vlád a k oslabení různých náboženství.“
První světová válka začala v srpnu 1914 a do konce října 1916 už Rusko přišlo o 1 700 000 obětí, další dva miliony lidí bylo nezvěstných nebo ve vězení. Tyto ztráty vyvolaly revoluci, která brzy přišla. Velmi podivné. Podobně znělo i proroctví k druhé světové válce. Co ale válka třetí?
„Třetí světová válka musí být podnícena využitím rozdílů způsobených agenty Illuminátů mezi politickými sionisty a vůdci islámského světa. Válku bude nutné vést tak, aby se Islám (muslimský arabský svět) a politický sionismus vzájemně zničily. Mezitím budou ostatní národy, opět rozděleny v tomto tématu, donuceny bojovat až do bodu úplného fyzického, morálního, duchovního a ekonomického vyčerpání… Vypustíme nihilisty a ateisty a vyprovokujeme ohromné sociální kataklyzma (rozvrat), které ve vší své hrůze jasně ukáže všem národům, jaké jsou následky absolutního ateismu – původ krutostí a nejkrvavějšího běsnění. Křesťanství a ateismus budou obojí poraženy a vyhlazeny současně.“
Autor: niž
 http://prask.nova.cz/clanek/novinky/muz-ktery-predpovedel-prvni-dve-svetove-valky-predpovedel-i-treti-naplni-se-jeho-desive-proroctvi.html

JE TU UŽ EÚROPSKY SUPERŠTÁT?

r.m. 2016-07-16 21:05
Zatímco všichni čučí na Nice a Turecko, ve Varšavě upeklo NATO velepuč
www.zvedavec.org/
www.tvp.info/25939587/
Polská tv stanice TVP INFO informovala polské občany o tom, co EU, USA a NATO "upekly".
Samozřejmě, hlásná trouba protektorátního režimu v Praze, ČT24, nám, občanům České republiky, "zapomněla" tuto informaci přinést.
Na setkání Visegrádské skupiny v Praze předloží Frank-Walter Steinmeier devítistránkový dokument vzniku Evropského superstátu.

Členské státy se vzdají:
1) vlastní armády, vlastních tajných služeb, vlastního zákonodárství,v lastního daňového systému, vlastní měny
2) kontroly nad státní hranicí včetně systému a procedury vpouštění a relokace migrantů
3)vytvoření společného vízového systému, společnou zahraniční politiku, transformace NATO....
počtěte si...
AKO JE TO S PREVRATOM V TURECKU?
 Viliam 2016-07-16 21:33
Napadlo ma, že po opetovnom zbliženi Ruska a Turecka pred par dňami, vyhlasenie Turecka o tom , že nebude proti tomu ak by Asad v Sýrii zostal pri moci na prechodné obdobie, zvýšenie vzajomného obchodu na 100 mld. dolárov ročne a viac, toto všetko muselo vyvolať paníku minimalne v troch krajinách: USA, Británii a Izráeli.
Pre ních je nepredstaviteln é, aby Rusko s Tureckom mali nedštandardné vzťahy, v situácii , ked v Sýrii ich dieťa je na smrtelnej posteli.
Mohlo padnuť rozhodnutie zbaviť sa Erdogana vojenským pučom. Ruska rozviedka o tom vedela, tak Erdogana upozornili, že je v nebezpečenstve. Ten neváhal a urobil antipuč, pomocou ktorého pohodlne a legálne sa vysporiada s ludmi ktori ozajstný puč pripravovali.
Pentagon už priznal, že ostal totalne prekvapený z akcie ktorá sa odohrala včera a dnes v Turecku.
Tomu nasvedčuje aj fakt, že miestné úrady vypli elektrinu leteckej zakladni Incirlik a znemožnili dopravu do a von zo základne. USA vraj už podali protest.
Rusko možno pochopilo, že je lepšie a hlavne lacnejšie si z nepriatela urobiť priatela ako s ním bojovať.
A NATO sa nám pekne rozleptava.
„Nová studená válka“ již není studená:

NATO rozšiřuje vojenskou přítomnost podél ruských hranic, lže jak o závod v rámci příprav na Barbarossa II15.7.2016 Komentáře Témata: NATO, Rusko-americký konflikt 1288 slov
Navzdory tvrzením učiněným během varšavského summitu NATO 2016, že „NATO zůstává základním zdrojem bezpečnosti pro naše lidi a stability pro širší svět“ je jasné, že hrozby a výzvy, které NATO představuje, jsou ve skutečnosti hrozbami záměrně jím vytvářenými a neustále přetrvávajícími.
Počínaje uprchlickou krizí spuštěnou vlastním globálním zasahováním NATO a probíhajícími vojenskými zásahy, invazemi a okupacemi, po pokračující expanzi podél ruských hranic – za porušování všech konvencí a „norem“, které existovaly během studené války, aby ji udržely „studenou“ – NATO prokázalo, že je pro obyvatele, u kterých se vydává za ochránce, ve skutečnosti jejich největší hrozbou.
Konkrétně se summit NATO v polské Varšavě točil kolem expandující vojenské přítomnosti podél ruských hranic, obzvláště v pobaltských zemích Estonsku, Lotyšsku a Litvě, stejně jako v samotném Polsku.
Summit se také zabýval probíhajícím zapojením NATO v Afghánistánu a Iráku, dvou zemích mimo atlantické státy, k jejichž ochraně byla aliance údajně založena, a bylo by to komické, kdyby důsledky jejich daleko sahajícího vměšování nebyly tak závažné.

Válkychtivost versus rovnováha

Globální mír a stabilita jsou jemně udržovány prostřednictvím pečlivého vyrovnávání mezi konfliktními centry moci. Celá lidská historie je o provádění tohoto vyrovnávání.
Druhá světová válka, která dala vzniknout současnému světovému řádu, ve kterém žijeme, přišla kvůli základnímu selhání udržet tuto rovnováhu.
Možná nejvíce znepokojivým aspektem geneze druhé světové války bylo navyšování vojenských sil Německem podél hranic tehdejšího Sovětského svazu, v té době Berlínem charakterizované jako prostředek kolektivní obrany Evropy, kdy ve skutečnosti šlo o směrování k totální invazi, známé jako „operace Barbarossa“. Je to znepokojivé obzvláště proto, že NATO v současné době navyšuje své síly v přesně stejných oblastech a přesně stejným způsobem, jako to dělalo nacistické Německo ve 30. letech m.s.
Když německé síly vtrhly 22. června 1941 do Ruska, potenciální rovnováha moci, která měla zachovat Německo a zbytek Evropy proti domnělému sovětskému strašáku, se přeměnila na válku, která zdevastovala jak Evropu, tak Rusko.
Následná studená válka je příkladem vyrovnávání moci, prováděného většinou úspěšně. Nicméně navzdory mnoha běžným mylným představám o studené válce pouhá existence jaderných arzenálů v protichůdných táborech a koncept vzájemně zaručeného zničení nebyl důvod, proč byla rovnováha udržena.
Rovnováha byla udržena obrovským rámcem, bolestivě vytvořeným jak americkými, tak sovětskými vůdci, na úkor ega, hrdosti a zájmů obou zemí, a součástí bylo vše od dohod o zbraních ve vesmíru, po skladbu a rozmístění jaderných arzenálů, a dokonce i obranné systémy určené k obraně před prvním jaderným úderem.
Rovněž existovaly specifické dohody o rozmístění jednotek kolem jednotlivých mocenských center, včetně podél hranic zemí, které existovaly v rámci sfér vlivu.
Během studené války bylo jasné, že jak Washington, tak Moskva se snažily rozšířit svůj dosah na zbytek světa, což vedlo k válkám v zastoupení všude, od Středního východu po jižní Ameriku, od Afriky po Asii, v rámci snahy „o nízké intenzitě“ – v porovnání s totální jadernou válkou – získat navrch.
Před rozpadem Sovětského svazu chapadla západního vlivu konečně převládla a dosáhla hluboko do samotného Ruska, a narušila nejen vlastní ruské instituce a národní suverenitu, ale rozhodila globální rovnováhu moci, která existovala po desítky let po druhé světové válce.
Až s nástupem ruského prezidenta Vladimira Putina byl tento trend zvrácen a vynořilo se něco, co aspoň připomínalo globální rovnováhu moci.
Bylo jasné, že během prvního desetiletí nového tisíciletí, ať se USA jakkoliv snažily demontovat zbytky sovětských prostředků, ve svém jinak neomezeném přání globální nadvlády, muselo to jednou skončit a musel vzniknout nový rámec zrcadlící rámec studené války, který by vyhovoval vynořujícím se globálním mocnostem, včetně Ruské federace.
Ale to se nestalo.

Nové navyšování sil

[Klikněte p...]
Vojenské základny NATO kolem Ruska. Síť se zatahuje. Klikněte pro zvětšení
Místo toho, za vlády amerického prezidenta George Bushe a pak za Baracka Obamy, USA jednostranně odstoupily od smlouvy o balistických raketách (ABM).
Navíc Spojené státy – od počátku 90. let podnes, jak je vidět na Ukrajině – financovaly a podporovaly různé politické skupiny v celé východní Evropě, pod zástěrkou „prosazování demokracie“, dosazovaly loutkové vlády a režimy podél ruských hranic. Pokusy podkopat a svrhnout vlády pokračují v zemích jako Bělorusko a Ázerbájdžán, stejně jako ve středoasijských státech Turkmenistán, Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán a Uzbekistán.
Země úspěšně svržené a kooptované Washingtonem byly systematicky obraceny proti Rusku ekonomicky, politicky a vojensky. Tyto země jsou téměř okamžitě nahnány do ohrady vojenské aliance NATO. Například v r. 2008 americký loutkový režim v Gruzii napadl Rusy podporovanou republiku Jižní Osetie, což vyvolalo komplexní ruskou reakci v rámci toho, co mnozí označují za pokus NATO otestovat odhodlání Ruska. Připomíná to nacisticko-sovětské geopolitické klání ve Finsku těsně před zahájením operace Barbarossa.
Ukrajina, kde byla svržena vláda v NATO podporovaném puči v letech 2013-2014, rovněž zaujala nepřátelský postoj vůči Rusku, a, opět, západní vojenská agrese, používající Ukrajinu jako vektor, jehož prostřednictvím se zasáhne hlouběji v Rusku, je přímým opakováním událostí, které předcházely druhou světovou válku.
Postoj NATO po studené válce byl konfrontační, a nikoliv snahou o zvýšení bezpečnosti či stability.
Místo práce na novém rámci pro nastolení globální stability tím, že by se uznala nová vynořující se rovnováha moci mezi Východem a Západem, se NATO pokusilo o „úprk“ v bezhlavé snaze rozšířit vlastní vliv co nejdále, než se tato rovnováha moci etabluje prostřednictvím reality vojenské, politické a ekonomické síly.
Zdá se, že NATO dokonce uvažuje o destabilizaci a svržení politického řádu v Moskvě samotné, kdy se pokouší rozdmýchat terorismus v jižních oblastech Ruska prostřednictvím NATO organizovaných a podporovaných konfliktů v Sýrii, Iráku a Afghánistánu, jakož i podporováním a financováním nepřátelských politických front v celém Rusku.

Gradient rovnováhy versus nová studená válka

Studená válka byla charakteristická dvěma centry moci a bylo jen málo prostoru, aby země mohly jednat v rámci něčeho jiného, než toho, co připomínalo přechodnou sféru vlivu.
Dnes lze, velmi snadno, vytvořit gradient rovnováhy mezi severní Amerikou, Evropou, Ruskem a Asií – kde by se přínosům vzájemného obchodování těšili všichni. Jediným požadavkem by bylo nejdříve umožnit Evropě vyvinout si zahraniční politiku, která by odrážela nejlepší zájmy jejích vlád, lidí a průmyslu, a pak, zadruhé, by Washington, Londýn a Brusel musely být schopny upustit od svých nerealistických návrhů na globální nadvládu a místo toho si zvolit realističtější rovnováhu multipolární moci.
NATO zamezuje tomu všemu – účinně nutní Evropu do hry s nulovým ziskem s Ruskem, stejně jak to činilo během studené války.
Evropa čelí mnoha hrozbám. Ale ani jedna z nich není z Ruska. Je zaplavena uprchlíky utíkajícími před válkami NATO. Je vystavena nestabilitě v zemích jako Ukrajina, jejíž politický řád byl převrácen NATO podporovaným politickým násilím. A Evropa je zamořena nezodpovědnými unáhlenými akcemi případných dalších členů NATO, jako Gruzie, řízených nekompetentními režimy dosazenými Washingtonem v jeho nejlepších zájmech, a nebere se v potaz stabilita a dlouhodobé zájmy Evropanů.
Vedení Evropy jasně demonstrovalo nezájem o uznání této reality. Bude na samotných Evropanech, aby požadovali racionálnější posun od různých záměrně manipulativních strategií napětí, které NATO pěstovalo, k rozumnějšímu a nezávislému vztahu se světem mimo atlantickou alianci.
Hodně se toho namluvilo o opuštění Evropské unie Británií. Možná je čas, aby Evropská unie opustila dlouho trvající a rozleptávající vliv anglo-amerických zájmů a institucí.
Do té doby by lidé měli pečlivě zkoumat historické lekce z agresivních expanzí k ruským hranicím, lži, na kterých stály, a následky, které tyto lži měly na bezpečnost a stabilitu Evropy, když byly konečně odhaleny prostřednictvím demaskování konspirací, které měly zastřít.
Kolo historie se netočí proto, že na něm máme ruce, ale proto, že naše apatie a ignorance zabránily, aby ho naše ruce zastavily.

3 komentáre: